Yaşam

2023 ‘Aşık Veysel Yılı’ ilan edildi

UNESCO’nun anma ve kutlama yıldönümlerinde yer alan Aşık Veysel ile ilgili bir adım daha Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Erdoğan, vefatının 50. yılı olan 2023’ün “Aşık Veysel Yılı” olarak kutlanmasına ilişkin Resmi Gazete’de bir genelge yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sazıyla ve sözleriyle insanlığa dünyanın penceresinden seslenen Aşık Veysel’i saygı ve rahmetle anmak için yurt genelinde ve yurt dışında etkinlikler düzenlenecektir.”

Bu kapsamda düzenlenecek faaliyetlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte yürütüleceğini belirten Erdoğan, genelgede şöyle devam etti: görsel dokümanlar ilgili kurumlarla birlikte belirlenecek kurumsal kimliğe uygun biçimde kullanılacaktır. Yürütülecek faaliyetlere ilişkin tüketimler ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından karşılanacaktır. Bu çerçevede yıl boyunca düzenlenecek faaliyetlerin en sağlıklı şekilde gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulabilecek her türlü takviye, yardım ve kolaylıklar tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından sağlanacaktır. Kurumlarca önceliğin yerine getirilmesi ile ilgili gerekli işlemlerin gecikmeksizin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu