Haber

Depremden 222 saat sonra taburcu edilen kadını kurtaran ekip, yaşananları anlattı.

Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesinde 42 yaşındaki Melike İmamoğlu’nu enkazdan çıkaran arama kurtarma ekibi, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin 222. saatinde yaşadıklarını anlattı.

İnegöl Doğal Afetleri Arama Kurtarma Derneği (İNDAK) arama kurtarma ekibi üyesi Hasan Kılınç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hayrullah Mahallesi’ndeki Özdemirler Apartmanı’nın enkazında cesetleri teşhis etmek için çalıştıklarını söyledi.

Kılınç şunları söyledi:

“Dört bedenimizi yakından teşhis etmek için oradaydık. Bir boşluk vardı. Eğilince kimse var mı diye baktım. Aşağıdan inilti şeklinde bir imdat çığlığı duydum. Orada değildik. Daha fazla duymak istemiyorum. Cenazelerini insanlara teslim etmek için oradaydık. Çok farklı bir duyguya kapıldım. Önce korktum, sonra çok sevindim.”

“Tarif edilemez bir mucize”

Kılınç’ın tekrar aradıklarında enkazdaki kadının adının “Melike” olduğunu söylediğini, bayana ulaştıklarında elinin sıcacık olduğunu, ayaklarından tuttuklarında ayaklarını hissettiğini belirten Klinç, ” Yani mutluluğu tarifsiz. Allah’a şükür sağ salim çıkardık. Şu anda enkaz altında iki kişi daha var. İnşallah sağ salim ulaşıp yakınlarına teslim ederiz. Tarifsiz bir mucize tabi.” söz konusu.

INDAK Lideri Ömer Gürkan, sabah saatlerinde ekip oluşturduklarını ve sahaya gönderdiklerini anlattı.

Takımın bir ses duyduklarını söylemesi üzerine tüm grubun arenaya girdiğini belirten Gürkan, “Melike Hanım’ın sesini çok yakından duyduk ve heyecanlandık. Melike Hanım’ın sağlığı yerindeydi. Bütün ekip çalıştı. Herhangi bir arızaya neden olmamak çok zor.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu