Haber

Van’da PKK tarafından kaçırılan çocuklarını arayan aileler mücadelelerini sürdürüyor

Van’da çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan aileler, çocuklarına kavuşana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Van’da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, 59. haftadan bu yana partinin il başkanlık binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. dönem. Farklı tarihlerde oğulları PKK terör örgütü tarafından kaçırılan ve sayıları 34’e ulaşan aileler, ellerinde pankartlarla il başkanlık binası önünde oturarak HDP ve PKK aleyhinde sloganlar attı.

“Bizi böyle yıldıramazlar”

Bitlis’te oğlu terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan Saliha Mert, oğlundan 9 yıldır ayrı olduğunu belirtti. HDP’lilerin oğlunun cenazesini kendisiyle paylaştığına değinen Mert, “Bizi sindirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Evlatlarımızın cenazelerini paylaşıyorlar. Kazanana kadar buradan ayrılmayacağız. Her zamanki gibi yalan söylüyorlar.” Çocuklarımızın katili HDP’dir. Onlar olmasaydı çocuklarımız dağlarda ne yapardı?”

Ölene kadar haklı çabalarını sürdüreceklerini ifade eden Mert, çocuklarını kurtaramayana kadar eylemlerine devam edeceklerini kaydetti. – KAMYONET

haberdidim.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu