Haber

Kritik isimden ‘ABD’ çıkışı: Düşmanları yok edecek silahlara sahibiz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla tanınan Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev, Moskova’nın “ABD dahil her düşmanı yok edecek altyapıya sahip olduğunu” söyledi. Rossiyskaya Gazeta’ya konuşan Patrushev, Rusya’nın varlığı tehdit edilirse ABD’nin “yok edilebileceğini” söyledi.

‘UKRAYNA’YI ASKERİ KAMPA DÖNDÜRDÜLER’

NATO’nun Ukrayna’daki üssünü kınayan Patrushev, “NATO ülkeleri çatışmanın bir parçası. Ukrayna’yı büyük bir askeri kampa çevirdiler. Ukrayna birliklerine silah ve mühimmat gönderiyorlar.”

“ABD VE SAHİPLERİ NEFRET TOHUMLARI EKİYOR”

Batı’ya yönelik eleştirel açıklamalarıyla gündeme gelen Patruşev, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada “ABD ve yandaşlarının Rusya’ya karşı nefret tohumları ektiğini” söylemişti. Washington’un kendi icat ettiği ‘ayrıcalık’ teorisine dayanarak uluslararası hukukta hile yapmaya, kendi değerlerini ve koşullarını dünyaya dikte etmeye ve dayatmaya alıştığını savunan Patrushev, şöyle konuştu: Düşmanlar yaratarak, düşmanlık tohumları ekiyor. ülkemize ve halkına yönelik nefret, Rus dünyasını itibarsızlaştırmaya çalışmakta ve dünya kamuoyuna ülkemizle karşı karşıya gelmeyi dayatmaktadır.” (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu